Функції лейкоцитів

1️⃣ Моноцити

Моноцити залишають кістковий мозок ще не дозрілими клітинами. Декілька діб моноцити циркулюють в крові, а потім мігрують в тканини, де перетворюються на макрофаги, які знищують чужорідні, патогенні мікроорганізми. Також вони знищують власні відмерлі або пошкоджені клітини (вірусом чи мутацією). Тому моноцити можна назвати клітинами-сміттярами. Моноцити більш активні щодо вірусів, ніж бактерій. Під час поглинання сторонніх антигенів вони не руйнуються, тому в осередках запалення, викликаних вірусами, гній не утворюється.

Макрофаги продукують цитокіни — білки, що посилюють запальні реакції, і, таким чином, це допомагає організму боротися з вірусами та бактеріями.

2️⃣ Еозинофіли

Потрапляючи у судинне русло після дозрівання, еозинофіли теж нетривалий час у ньому циркулюють, а потім мігрують у тканини органів. Там вони знищують чужорідні білки. При реакціях гіперчутливості («алергічних» реакціях) еозинофіли здійснюють транспортну та антитоксичну функції. Еозинофіли мають цитотоксичну активність стосовно гельмінтів, їх личинок і яєць. Еозинофіли теж чистильники — вони розчиняють ті частинки, що залишаються після роботи лімфоцитів та нейтрофілів. А ще базофіли відіграють профілактичну роль у тромбоутворенні.Виды лейкоцитов фото

3️⃣ Базофіли

Базофіли відіграють важливу роль в реакціях гіперчутливості. При зустрічі базофіла з алергеном відбувається дегрануляція — руйнування гранул, що знаходяться всередині нього, і в кров надходять біологічно активні сполуки, які зумовлюють клінічну картину захворювання.

4️⃣ Лімфоцити

Лімфоцити — клітини імунної системи, які відповідають за придбаний імунітет. Вони розпізнають чужорідний білок (антиген), з яким вони колись зустрічалися і виробляють антитіла до нього.
В організмі людини є два види лімфоцитів:
● Т-лімфоцити — забезпечують клітинний імунітет;
● В-лімфоцити — відповідають за здійснення антитілоутворення (гуморального імунітету).

5️⃣ Нейтрофіли

Нейтрофіли — забезпечують захист організму від різних інфекцій. Вони знищують патогенні мікроорганізми, поглинаючи та розчиняючи чужорідні частинки, а після — гинуть, утворюючи гній.

Якщо в організмі з’являється якась інфекція або запальний процес, кістковий мозок викидає в кров нейтрофіли, за кількістю яких можна визначити наявність бактеріальної інфекції і її активність в організмі.

 

Будьте здоровы!
Получайте уведомления о новых статьях на сайте - введите ваш e-mail:

 

    Нажмите на социальные кнопки!
1) выразите благодарность за статью;
2) поделитесь со своими знакомыми полезной информацией;
3) сохраните для себя понравившуюся вам статью
  (возможно вы захотите перечитать ее снова);
4) сделайте мир немного лучше.

 

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Оставить комментарий

Чтобы в Вашем комментарии отображался аватар, привяжите картинку к своему e-mail на Gravatar.com.